Bankrot – vysvobození, nebo past?

Věřitelé na vás vymáhají dlužné částky všemi možnými způsoby a vám je nemilé, že jim nejste schopni platit? Dobré zvládnutí nepříjemné životní situace vám pomůže osobní bankrot. Ano, za určitých podmínek můžete vyhlásit osobní bankrot a následně nemusíte splatit vaše pohledávky v plné výši.

Víte, do čeho jdete?

Oddlužení fyzická osoba je určitě lákavá představa. Najednou se ocitnete bez upomínek, výhrůžek, hrozeb exekucí a stoupajících poplatků a penále. Bez dluhů se však neocitnete hned, počítejte s pěti roky pravidelného splácení, kdy je nutné uhradit alespoň třicet procent z vašich dluhů.

Pokud vám na internetových stránkách ukáže kalkulačka osobní bankrot, že vyhovujete požadavkům pro osobní bankrot, můžete zde vidět i několik dalších důležitostí. Především spatříte, kolik činí nezabavitelná částka a kolik budete muset každý měsíc oželet. Vůbec nejde o zanedbatelné peníze. Po dobu pěti let splácení musíte platit výlohy za domácnost a zajistit bezproblémový životní styl vašich nejbližších. Uvažte, nedostanete se z dluhů do dluhů? Vydržíte celé roky platit? I když si něco vyděláte navíc, insolvenční správce vám vše nad nezabavitelnou částku vezme na uhrazení dluhu a odměnu za své služby.

Exekuce a osobní bankrot

Dostaly se vaše dluhy tak daleko, že máte na krku exekuce? Věřte, že věřitelé se s vámi párat nebudou a během exekuce můžete přijít o značný movitý i nemovitý majetek. Při vyhlášení osobního bankrotu budete okamžitě ochráněni před exekucemi! Zachráníte si auto, pračku, televizi, počítač a dokonce i plynový sporák. Mimochodem, už jste vyzkoušeli porovnání ceny plynu? Nezdá se vám, že platíte víc než jinde? Díky srovnání se ihned dozvíte informace o levných dodávkách plynu v naší republice a můžete si zažádat o změnu dodavatele. Tím samým způsobem si lze změnit i dodavatele elektřiny.

Comments are closed.