Jak snížit úroky u hypotéky

Také jste se před časem rozhodli pro hypotéku, jako ideální řešení vaší tehdejší situace s bydlením? Hypotéku si na vlastní bydlení bere čím dál vyšší procento Čechů. Je tomu tak zejména proto, že úrokové sazby u hypoték mají již řadu let sestupnou tendenci. Velkou výhodou hypotéky je také její dlouhá doba splácení. Takto rozložení splácení totiž není takovou zátěží pro váš soukromý rozpočet.

Blíží se uplynutí fixační doby vašeho hypotéčního úvěru? Možná je na čase začít přemýšlet o svých dalších možnostech. Čím dříve se na trhu s hypotékami opět zorientujete, tím lépe pro vás.

Fixační období u hypotéky znamená, že úroková sazba je pevně zafixována v předem sjednané výši. Fixační období se u jednotlivých hypoték liší. Většinou se pohybuje v řádech několika let. Po uplynutí fixačního období vám vaše banka jistě nabídne novou úrokovou míru. S tou však nemusíte být spokojení. Naštěstí se nemusíte spokojit s nevýhodnou úrokovou sazbou, ale můžete využít refinancování hypotéky. Jde vlastně o to, že si vyberete takový úrok hypotéky, který vám z nabízených možností dalších bank bude nejvíce vyhovovat. Refinancování u jiné banky vám ve většině případů přinese výhodnější podmínky než u vaší stávající banky. Proto je dobré včas se na vše informovat a zjistit své možnosti.

Dobu konce fixace vaší hypotéky je dobré si hlídat s předstihem. Rozhodně se nevyplatí na ni zapomenout a začít problém řešit až ve chvíli, kdy vám domů přijde dopis z banky oznamující konec fixního období a nabízející nové (většinou méně výhodné) podmínky. V tu chvíli vám totiž bude zbývat jen málo času na to, abyste si našli banku s lepšími podmínkami. Refinancování hypotéky je proces, který zabere určitý čas. Když vše začnete řešit například dva týdny před koncem fixního období, nemáte šanci vše stihnout včas.

28.1.2015 | Posted in: Hypotéky | Comments Closed

Comments are closed.