Je opravdu možné změnit dodavatele energie?

Pokud vás již v úvodu zajímá odpověď na otázku v nadpisu, potom věřte, že zní: ANO! Přesně tak, o změně dodavatele elektřiny nemusíte jenom snít, ale uskutečníte ji velmi jednoduše. V prvé řadě by to chtělo porovnat cenu elektřiny, protože zrovna můžete mít štěstí a vlastnit nejlevnějšího dodavatele na našem trhu. Jednotliví dodavatelé v regionech nabízí dost odlišné ceny za dodávky elektrické energie a po změně může váš bankovní účet vypadat podstatně veseleji.

Skutečně jde o finančně výhodnější nabídky?

Nemusíte se dohadovat o souhlasu či nesouhlasu. Vrhněte se na webové stránky, kde mají k dispozici online kalkulačku a srovnat cenu elektřiny můžete během malé chvilky. Najděte si údaje o spotřebě za určité období, zadejte do kolonek, odešlete údaje a záhy spatříte přehled cen elektřiny u ostatních dodavatelů. Mile vás překvapily současné tarify a chcete odebírat také jednu z nejlevnějších energií na našem trhu? Není problém uskutečnit změnu dodavatele.

Nejpřijatelnější tarif je určitě dobrým tahounem, ale vy si projděte ještě několik jiných údajů o společnosti. Nemají náhodou jejich smlouvy skryté poplatky? Jaké mají podmínky u odstoupení od smlouvy? Ano, může se stát, že dodavatel vás naláká na super ceny a záhy zdraží, což není vůbec příjemné. Smlouva by měla být tedy jasná a vy byste se měli vyhnout zbytečným poplatkům za opětovnou změnu dodavatele.

Kromě porovnání ceny energie si do online kalkulačky můžete zadat údaje o plynu. Zadáte údaj „srovnej cenu plynu“ a vzápětí získáte přehled o plynových společnostech po celé republice. Platíte daleko více než jiní? Neváhejte se změnou, která se provádí velmi snadno a rychle. Ve výsledku ušetříte za elektřin a plyn značné částky, hodící se například na zaplacení pěkné dovolené nebo nového notebooku. Ano, lze ušetřit i tisíce korun za rok.

Comments are closed.