Refinancování půjček

Jestliže již máte finanční půjčku, a najednou dostanete nabídku, která je po propočtu

výhodnější, je možné provést refinancování půjček, což znamená, že by vaše stávající půjčka, případně půjčky přešly pod nového poskytovatele.

Proč refinancování půjček?

V případě, že se vám zdá váš současný úvěr příliš drahý a zbytečný, je možnost zvolit refinancování půjčky, případně půjček. Zřizovatel, jež službu refinancování půjček nabízí, umožní žadateli, aby své půjčky převedl k němu s tím, že zřizovatel zajistí veškeré potřebné financování u stávajících společností. 

Refinancování půjček lidé volí proto, že dostanou od konkurence výhodnější nabídku a dělají tak v případech dlouhodobých úvěrů, nejčastěji hypotéky. U krátkodobých úvěrů či středně dlouhých se to nevyplatí. 

Refinancování půjček – ano nebo ne?

Napadlo vás někdy, že byste refinancování u stávajícího úvěru zvolili, jenže netušíte, jak na to a ani nemáte představu o tom, kolik všechno bude stát a zda se vám to tudíž vyplatí? Reklama sice může hovořit o výhodách, ale v případě dlouhodobých, obvykle celoživotních úvěrů musí být člověk obezřetný. 

Kalkulačka online

K tomu, abyste přesnou představu o refinancování svého úvěru dostali, slouží online kalkulačky, které jsou běžně na internetu dostupné. Většina renomovaných společností, které se právě refinancování půjček poskytují (jak jinak, že?). V kalkulačce zadáte kompletní výši půjčky, dobu splácení v měsících a také výše dané měsíční splátky. Nezbytným údajem je i doba, kdy jste půjčku začali splácet a v dalších se pak udávají poplatky, jež nejsou zahrnuty v běžných splátkách. Více o refinancování úvěru se dočtete zde


Obecné kalkulačky refinancování půjček

U obecných kalkulaček, které vám spočítají možnost refinancování, se udávají pak hodnoty, které máte k nové půjčce, aby se tak dalo určit, zda je právě pro vás možnost refinancování úvěru vhodné či nikoliv. 

půjčka-registru-300x222

Comments are closed.