Spolehlivé bankovní půjčky a srovnání půjček přehledně

Bankovní půjčky jsou nejvýhodnější, ale získat takový úvěr je i nejtěžší. Každá banka kalkuluje hlavně s tím, jaké riziko přináší ten který konkrétní klient. Výše úvěrového rizika je tedy případ od případu rozdílná. I když má klient právo na to, získat v bance úvěr, banka se rozhoduje podle rizika, které pro ni představuje, za jakých podmínek a zda vůbec půjčku klientovi poskytne.

Pokud má klient možnost ručení movitým nebo nemovitým majetkem, jeho šance na zisk bankovní půjčky neúměrně narůstají.

Druhy bankovních půjček

Většina bank nabízí několik druhů půjček. Základní jsou bezúčelové úvěry, které může klient využít na cokoliv. Bezúčelové úvěry je možné získat na účet nebo prostřednictvím kreditních karet či povoleného přečerpání na účtu. Hypoteční úvěry slouží k zajištění si vlastního bydlení- domu nebo bytu. Hypotéky se poskytují i na stavební pozemek. Tato forma půjčky se zajišťuje kupovanou nebo již vlastněnou nemovitostí. Prostřednictvím účelových úvěrů je možné získat auto, elektroniku nebo spotřebiče. Důležité je dokladovat použití těchto finančních prostředků.

Obecným předpokladem pro získání spotřebitelského úvěru od banky je pravidelný příjem. Právě podle výše Vašeho příjmu bude banka posuzovat Vaši bonitu. Bonitu vypočítává banka a na jejím základě Vám bude poskytnuta maximální výše úvěru.

Bonita žadatele o úvěr je vlastně jakási definice jeho sociálního statusu. Kromě Vašich příjmů se banka zaměří i na Vaše výdaje. Jsou jimi všechny odchozí platby, trvalé příkazy, jiné splátky a podobně. Dokladování příjmu bance zaručuje, že budete schopni svůj dluh splatit. Ne každý však reálný příjem má.

V první řadě byste měli porovnat několik dostupných nabídek pomocí srovnání půjček. Každá banka má jiné úroky, jiné poplatky a jiné výhody. Jistě neberte hned první nabídku, kterou Vám někdo předloží. Na internetu je momentálně dostatek stránek, které nezávisle a objektivně porovnávají jednotlivé úvěrové produkty. Vyhledejte si několik nabídek a pokud se Vám bude některá z nich jevit jako nejvýhodnější, zajděte na pobočku či o ni požádejte pomocí online formuláře. Pracovník banky Vám nejlépe vysvětlí všechny potřebné informace. Dávejte pozor na zamlčené podmínky a poplatky. Žádný úvěr nemá pouze výhody, i když Vás zaměstnanec bude upozorňovat hlavně na ně.

První půjčka zdarma. Dostali jste se do problematické finanční situace, která vyžaduje úvěr? Půjčit si v dnešní době můžete nejen v bance, kam míří většina lidí, ale využít lze také nabídku nebankovních společností. Tyto společnosti nabízejí sice často mnohem menší úvěry, než o jaké si můžete požádat v bance, avšak jejich sjednání je velmi jednoduché a peníze od nich můžete získat díky zrychlenému bankovnímu převodu již během 24 hodin. Na trhu existuje řada nebankovních společností, které půjčují lidem peníze do výplaty. Další výhoda vás čeká v případě, že jste zákazníkem, který si půjčuje peníze u společnosti poprvé. Noví zákazníci mají obvykle první půjčku zcela zdarma, nemusí platit ani korunu navíc na úrocích. Půjčí vám však maximálně pět tisíc a peníze musíte splatit do 7, 14 nebo 30 dní. Pokud si splatnost prodloužíte, bezúročné období se ruší a vy zaplatíte všechny úroky + poplatek za prodloužení půjčky. Tento typ půjčky si můžete jednoduše vyřídit podáním online žádosti přímo z pohodlí Vašeho domova.

Comments are closed.